Cariere

Daca vrei sa faci parte din echipa noastra trimite-ne cv-ul tau la adresa office@sarmet.com si colegii nostri te vor contacta in cel mai scurt timp posibil.

Angajam programator backend web care va fi responsabil de dezvoltarea si mentenanta proiectelor noastre, actuale si viitoare.

Cerinte necesare
Cunostinte despre preprocesori CSS server-side, precum LESS si SASS;
Cunostinte in ceea ce priveste accesibilitatea si respectarea securitatii ( in functie de un proiect anume );
Autentificare user si autorizare intre sisteme multiple, servere si medii;
Integrare de multiple surse de date si baze de date intr-un sistem;
Management a unui mediu de gazduire, inclusiv administrare baza de date si scalarea unei aplicatii pentru a suporta modificarea incarcarilor;
Transfer de date, transformare si scriptare;
Pregatirea si administrarea de backup;
Externalizarea de date in formate diferite;
Intelegerea diferentelor dintre platforme multiple precum mobile vs desktop si optimizarea productivitatii pentru a se potrivi platformei cerute;
Creare baze de date care reprezinta si sustin procesele business;
Implementare platforme de testing automat si unitati testing;
Cunostinte avansate a unui limbaj de programare back-end ( in functie de caz, un developer ar trebui sa aibe cunostinte a unul sau mai multe din urmatoarele : PHP, Python, Ruby, Java, .NET, JavaScript etc. )
Cunostinte avansate de unelte de coding, precum Git;
Cunostinte avansate de principii de securitate OWASP;
Cunostinte de “session management” intr-un mediu de server distribuit;
Cunostinte avansate de PHP, Java, .NET, JavaScript;

Angajam administrator baza de date pentru biroul nostru din Timisoara. Candidatul trebuie sa aiba minim 1 an experienta intr-un mediu de productie. Certificatele reprezinta un avantaj.

Cunostinte de Microsoft Sql Server (T-SQL) si/sau Oracle (PLSQL);
Cunoasterea limbii engleze este obligatory;

Principalele responsabilitati
Creare sabloane pentru proiecte noi;
Instalare si upgrade servere baza de date;
Alocarea si planificarea resurselor pentru sisteme dedicate bazelor de date;
Aplicarea de modificari in structurile existente de baza de date;
Aplicarea politelor de Securitate pe servere;
Monitorizare si optimizare servere baza de date;
Planificarea si realizarea operatiunilor de arhivare, backup si recuperare, pentru informatiile din baza de date;
Generarea de rapoarte diferite;

Oferim
Salariu competitiv, bonus bazat pe rezultatele obtinute, pranz oferit de firma, program flexibil, conditii de lucru excelente, training si support;

Angajam programator OOP ce va fi responsabil de dezvoltarea si mentenanta proiectelor noastre, actuale si viitoare, cu experienta in C#.

capacitatea de a studia si lucra atat in mod independent, cat si in echipa;
dorinta de a lucra la nivel profesionist;
cunoasterea limbii engleze este obligatorie;

Oferim
Salariu competitiv
Conditii excelente de munca
Bonus bazat pe rezultatele obtinute si performanta
Mediu de lucru dinamic si prietenos

Angajam analist QA ce va fi responsabil de dezvoltarea si mentenanta proiectelor noastre actuale si viitoare.

Diploma universitara ( ex. Informatica, Fizica );
Cunostinte solide de ciclu de development si cum QA se potriveste in process;
Experienta in automatizare de test reprezinta un avantaj, mai ales daca s-a lucrat in Selenium;
Testarea aplicatiilor web, daca se incarca, si performanta lor, folosind unelte de monitorizare reprezinta un avantaj, mai ales daca s-a lucrat cu JMeter;
Flux de lucru web-based si/sau experienta in urmarirea de problem (ex. Atlassian JIRA, Redmine);
Proactiv, atent la detalii, focusat pe rezultate;
Capacitati de comunicare excelente si prezentare dinamica a rezultatelor;
Abilitatea de a fi atent si meticulous, cu un simt puternic de integritate, layout si design;
Fluent in engleza;
Capabil de a lucra intr-un mediu dinamic si alert;